Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Seksi dhe marrëdhëniet

Këshilla rreth pasion dhe dashuri, këshillimit për çifte, mesazhet joshëse, mbrojtje, dashuri pashpërblyerë, zemër të thyer, divorc.

---------------------------------------------------------

Si për të puthur me gjuhë

Si te puth dhe gjuha, e ka parë ndoshta shumë puthje në një ekran kinemaje, apo ndonjëherë edhe në rrugë


ndoshta parë tashmë shumë puthje një në ekranin e kinemasë, apo ndonjëherë edhe në rrugë, puthja franceze është një gjest i përjetshëm dhe shumë romantik duke treguar dashuri Pa marrë parasysh nëse jetoni në Francë, Poloni apo ndonjë vend tjetër ju mund të mësoni për ta puthur frengjisht .. se si të bëjë pa një superioritet turpshme faux. Këtu janë disa këshilla që do tju ndihmojnë për të përgatitur mirë për puthje e parë me gjuhë.
buzët u lagur. / u

.. kimik Goja nuk komunikojnë me njëri-tjetrin gjatë një puthje për wetting gojën vetëm një prekje të lehta gjuhën e tyre më të mirë, gjithmonë përdorni një locion për gojë - pas të gjitha, kurrë nuk e dini kur dikush dëshiron të puth ju
u anim kokën pak / u..
Nëse të dy prej jush do të mbajë kokën tuaj drejt, hunda juaj do të jetë një pengesë e madhe që pengon ju puth thellë dhe të lëngshme. Për të shmangur këtë, anim kokën tuaj vetëm pak në anën. Por mos harroni se ju nuk mund të anoj kokën në të njëjtin drejtim! Studimet kanë treguar se shumica e njerëzve gjatë puthje, koka e tij tilted në të djathtë. u
Mbyll sytë tuaj. / u

Kur ju qasje puthje për të parë në sytë e partnerit tuaj, por kur vjen puna për të puthur të mbyllë sytë tuaj Kur sytë tuaj janë të mbyllura për një kuptim më të mirë të prekur, në mënyrë që puthja edhe më të këndshme, por ka njerëz që gëzojnë një mënyrë për të shikuar të partnerit tuaj, ndërsa kissing -.. nëse ju jeni një nga ata, ju natyrisht nuk e mbyllë sytë tuaj - kjo varet vetëm nga preferencat tuaja
u Fillimi pocałunkówz goja i butë dhe i butë mbyllur .. / u
puthje franceze kërkon hapjen e gojës, por nuk shtyjë veten për dashuri me gojë hapur sikur për të ngrënë. Në vend të kësaj, të fillojë me gojën e butë pocałunkówz mbyllur dhe pastaj gradualisht dhe ngadalë e hapur. Nëse ai mësoi frëngjisht nga zacząłbyś ndoshta e di fjalorin themelore dhe gramatikën, por menjëherë mori për të shkruar poezi. puthja franceze është një puthje e poezisë. Para se ju të gjeni ju keni për të kuptuar bazat e poezisë, në të puthje delikate gojë mbyllur. Edhe kur ne mësojmë se gjuha pocałunkówz është shumë më romantike kur ju filloni një puthje me buzë të mbyllura. u
së bashku vendosin të puthur francez. / u puthje
duhet të jetë një zgjidhje të përbashkëta. ju kanë një tjetër pëlqimin e personit ndaj puthjeve me gjuhë. Ndërsa ju shkëmbejnë puthje me gojën e tij të mbyllura, pyetja është një djalë super, por unë mund të, nëse unë mund të shkojnë në gjuhën e gojës tuaj? mund plotësisht të prishin disponimin. Hapur goja butësisht puth personin tjetër pak më shumë, kështu që ishte cik midis buzët e saj, dhe cik e saj në mes të tutë. Kur puthjeve të butë të lëvizur gjuhën tuaj mbi buzët partnerin e tij me këtë situatë do të jetë e qartë që ju doni të puthur francez. Nëse gjuha është një partner nuk i përgjigjet thirrjes duhet të jetë një shenjë për ju se ju duhet të vënë puthjen tuaj të parë me gjuhë, dhe në raste të tjera kur të dy do të jenë gati për të.
u Shqyrton gjuhën puthje. / u
Nëse ju dhe partneri juaj është përgjegjës për puthje gojë hapur, ngadalë provoni pak më e vështirë për të hapur gojën dhe butësisht futur në partnerët e gojës. gjuha innervated mirë, dhe kështu duke prekur gjuhën partnerit tuaj, gjuha do të jetë shumë e këndshme dhe stimuluese për të dy prej jush. Por mos shtyjë shumë larg gjuhën, sepse Kjo mund të jetë e neveritshme për partnerët. vend të kësaj, butësisht kullotja në gjuhët në mënyrë që vazhdimisht qëndrojnë në kontakt me njëri-tjetrin. puthje djalë francez duhet të fillojë shumë të butë, në qoftë se ajo dëshironte diçka më shumë për të siguruar që ti japë atij këshilla.
u ngadalë. / u
puthje franceze është zakonisht shumë e këndshme, por në qoftë se ju doni të ndiheni të thellë, ju nuk mund të nxituar. Jepini vetes kohë për të shqyrtuar me kujdes gjuhën e brendshme të gojës.
u frymë. / u Nëse ju puth
kohë të gjatë është e lehtë të harrojnë për të marrë frymë. Besoni atë apo jo, por nëse ju nuk mund të marr frymë dhe do të bëhen blu nga mungesa e oksigjenit nuk do të jetë romantike. Në më të mirë Puthje butësisht frymë përmes hundës tuaj. Kur Ju dhe partneri juaj do të dalë për disa praktikë në puthur me gjuhën që ju mund të përpiquni të marrë frymë përmes gojës, një shkëmbim i vogël i frymëmarrje mund të jetë shumë romantike, por mos harroni - jo të gjithë do të donte u
llokoçis puthje .. / në Kisses
janë si snowflakes, nuk ka dy janë identike, kur ju të ndiheni rehat gjatë një puthje franceze, ju doni ata pranë njëri ishte i njëjtë nuk vlen duke u përpjekur - .. ajo është ende e pamundur, kështu që le veten të jetë në gjendje për të pasuruar do mund. Për shembull, nganjëherë shumë thellë puthje, dhe nganjëherë të përqëndrohet më shumë në vetvete se sa në gjuhën e buzët. puthjet tua mund të jetë shumë e shkurtër, por ju mund të puth një kohë shumë të gjatë. Megjithatë, nëse ju ka pëlqyer ndonjë mundësi që të dua të dy nuk e lënë atë vetëm për shkak të madhe diversiteti dhe numri i mundësive të paprovuara. duart
Përdor buze te detit. / u touch juaj
duhet të jenë me takt dhe të butë sidomos gjatë puthje e parë, por ju me siguri nuk duan vetëm krahët e tu varur butë në tuaj dorë. njeri mund të jetë fillimi për të mbajtur duart e tyre mbi ijet partnerin tuaj, ose në fytyrë apo prej qimeve. Një tjetër mënyrë që të jetë, të drejtën në puthjen e parë franceze ishte reciprok stroking shpatullën e tij, kjo tregon se ndjenja të mira me partnerin tuaj gjatë kësaj puthje. mund të identifikojnë partnerët Fytyra e duart ose vënë ato në derë, ose të përfshijë atë në një përqafim dashurie. kyç për të përdorur duart tuaja kur ju puth partnerin tuaj për të treguar vlerësimin dhe respektin për kufijve të caktuar nga ai. shumë të kënaqshme për të dy burrave dhe grave do të endje gishtat në flokët tuaj ose në kullotje e tyre lobes veshit. Mos harroni, prekje është shumë e rëndësishme, sepse kur duart tuaja janë të varur me sy dhe të ndjehen si në qoftë se ata nuk ishin të angazhuar në një puthje. u
lexuar partnerët e gjuhës trupit. / u Gjithkush pëlqen
pak më ndryshe, dhe të gjithë i pëlqen diçka tjetër kur ju puth, nuk ka një mënyrë korrekte e puthjeve. Është thënë shpesh se dikush puthjeve është e mirë apo e keqe, por çelësi i suksesit nuk është aspak më shumë përvojë, apo zell të tepërt, vetëm për të korrigjuar aftësinë e partnerit për të lexuar gjuhën e trupit dhe për tiu përgjigjur sugjerimeve të tyre. Nëse partneri juaj është duke u përpjekur për të marrë larg nga ajo duhet të jetë një shenjë për ju që ju duhet të ngadalësojnë ritmin. puthje
është e mirë në marrjen dhe dhënien e, si të lexuar gjuhën partner trupit dhe i kushtoj vëmendje të gjitha udhëzimeve. Nëse tuaj partneri është gati për të reflektuar puthjet e saj ngadalë lëvizin për në momentin kur ju të dy të ndihen mirë për këtë. Nëse shikoni në të gjitha wskazó, e WKI, i cili ju dërgon njerëzve të tjerë do të vini re dhe dua të puth e saj, ndoshta ajo do të puth më intensivisht se më parë. u
zhvilluar stilin tuaj. / u
puthje mirë frëngjisht, ashtu si çdo lloj tjetër të puthjet kërkon një praktikë shumë pak. Sa i përket trajnimit do të vazhdojë të bëhet më mirë dhe më të sigurt e lëvizjes së tyre . praktika më e madhe e puthjeve një dhe të njëjtën Ky person do të jetë ndjehen më të rehatshme dhe stilin e punës dhe të bëjë një shumë të fun. flasim
lidhje me të. Shumë njerëz mendojnë vështirë të flitet për intimitet, por komunikimi i hapur dhe i qartë është thelbësore në të gjitha marrëdhëniet njerëzore . Nëse ju puth partnerin tuaj duke bërë diçka që absolutisht nuk do të tregoni atij në lidhje me këtë, por të bëjë atë shumë të lehtë. Ju gjithashtu mund të lavdërojë atë për diçka tjetër, dhe të mos të ndihen të ofenduar. Edhe në qoftë se në fillim të të dy, asgjë nuk vjen nga ju pas të gjithë që qeshur së bashku.


> Unë kam më pak se 16 vjet, por tani me të dashurin tim të kërkuar për të bërë dashuri, frika është vetëm një gabim, dhe kam kërkuar për të ndihmuar që mundemi për të mbrojtur veten, pa shkuar tek gjinekologu.
> Si të jetë një mik i mirë
> Si për të bindur fëmijët që njerka e saj
> .. Si për të fituar një vajzë
> Si te zgjidhni një veshje e dasmës në foto
> Si te zgjidhni një fotograf martese
> Si të shkruajnë letra dashurie
> Disa mënyra për mërzinë maj për të rriturit
> Si për të shmangur tradhtinë
> Si një dhuratë martese për një mik ose koleg
> Si të puth një duart grua
> Si të bie në dashuri me një ishtë dashurin
> Si për të bërë mirë në datën e parë
> Çfarë lloj i muzikës për një mbrëmje romantike
> Si mund të dini mashtrojnë mbi mua për pabesi ai ka një të dytë
> Si të të marrë së bashku me aktet nënligjore
> Cili është kontraceptive më e sigurt?
> Si për të bërë një tortë me gërsheta
> Si për të bërë të shtëna në grup
> Ku të shkoni në ditën e parë
> Si për të përmirësuar raport seksual dhe për të zvogëluar dallimet në dëshirën seksuale |? Sex
> .. Si për të mbajtur një lidhje të fortë të largët
> Si për të matur temperaturën e foshnjës
> Çfarë duhet të bëni nëse prishet prezervativi?
> Si për të organizuar një dasmë në stilin retro
> Kur është e sigurt për të bërë seks, jo për të mbetur shtatzënë?
> Si mund të reagojë kur keni puth |? Lidhje
> Si për tiu përgjigjur mesazhit të tij të parë |? Lidhje
> Si për të ndërtuar një marrëdhënie të qëndrueshme
> Çfarë një dhuratë për partitë bachelor zgjidhni
Gjuhë
Artikuj

Tiranë, ShqipëriView Larger Map