Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Seksi dhe marrëdhëniet

Këshilla rreth pasion dhe dashuri, këshillimit për çifte, mesazhet joshëse, mbrojtje, dashuri pashpërblyerë, zemër të thyer, divorc.

---------------------------------------------------------

Kur është e sigurt për të bërë seks, jo për të mbetur shtatzënë?

Kur është e sigurt për të bërë seks, për të mos mbetur shtatzënë, kur mesatarja


Gjatë mesit - 28 ditë - cikli menstrual, me ovulacionit në rreth 14 ditë para menstruacioneve, ditët pjellore të bjerë në kohën mesatare në mes të ditës 9 dhe 18 të ciklit, megjithatë, askush nuk mund të jetë i sigurt se . vetëm këto ditë mund të jenë qarqet frytshme
periudhë të shkurtër pjellorisë përcaktohet duke zbritur nga fillimi deri në nëntë ditë cikël -. dallimi në gjatesite e tyre - për shembull, një 26-ditor ciklit, kjo diferencë është 2 ditë, në mënyrë që periudha e pjellorisë fillon Dita e 7 cikle dhe përfundon në 16 -. për cikle të gjata, të shtoni numrin e duhur të ditë - për shembull, 32-ditë ciklit, periudhë pjellore bie në mes të 13 dhe 22 ditë ciklin -. për cikle të parregullta, duke filluar nga periudha e pjellorisë është përcaktuar në Cikli i shkurtër, dhe në fund -. cikli gjatë
Megjithatë, askush nuk mund të jetë i sigurt se kjo është vetëm në këto ditë mund të jemi të frytshëm Ata janë gjithashtu të ngjarë të jenë pjellore në ditët 1 dhe 8 ciklin ditë
.. Nëse ju nuk bëni, pra, për të mbetur shtatzënë dhe do të jetë ndoshta afër zeros, atëherë unë sugjeroj që të jenë të sigurt. do të jenë më efektive pilula kontraceptive. të ngjarë të bëhet me barrë me përdorimin e tyre të rregullt është rreth 0.02%. për të, nëse një buzëqeshje. mund të ndihmojë në të tillë një joshje, një vend ku ata në të vërtetë janë, për shembull, nëse kjo bibliotekë, shtoni një i madh, ju mund gjithmonë të kërkoni për diçka, për shembull, ku departamenti, etj Nuk ka rëndësi se djali nuk e shoh kush e di se tij gjërat. Ndonjëherë ju vetëm të fillojnë të flasin dhe goxha shpejt ju mund të shkoni për të pirë kafe ... Nëse ky është vendi i dytë, ju duhet të veprojnë si në bibliotekë vetëm me opsionet e tjera në hapësirë. kontakt totalit sy, buzëqeshje, flasim për parëndësishme mund të jetë një fillim i mirë, dhe tani shkon normalisht. Ju duhet të besoni në veten dhe vlerat tuaja. Good luck!


> Si të krijoni një marrëdhënie të shëndetshme
> Si për të festuar Ditën e Shën Valentinit pa shpenzuar para |? Love
> Çfarë duhet të dini në lidhje me patch kontraceptive?
> Pyetje për zonjat
> Si dashuria zgjat përgjithmonë
> Jeta e suksesshme seks 5 artikuj
> Si te zgjidhni një hairstyle dasmës
> Cilat janë besëtytnitë që lidhen me dasmat?
> Si për të pjesë me dinjitet, pasi duke qenë partner i tradhetuar
> Si në datën e një vajzë
> Çfarë duhet të bëni kur një marrëdhënie të prishet?
> Si për të ndarë punën nga jeta private
> Si të bëhet një paguar i një femre
> Çfarë është ajo që quhet?
> Si të bëj një buqetë me hydrangeas
> Si të filloni një vajzë
> Si të marr një të huaj
> Si për të harruar ish të dashurin
> Si të them, nëse ish tuaj ende në dashuri me ju
> Si për të marrë fotografitë në martesë
> A është e vërtetë se edhe një sasi e vogël e spermatozoideve është e mjaftueshme për të mbetur shtatzënë gjatë ditëve pjellore?
> Si për të krijuar një humor romantik
> Si te zgjidhni muzikë për martesë
> Si për të ndaluar njeriun me të
> Disa mënyra për mërzinë maj për të rriturit
> Si te zgjidhni një veshje e dasmës për të përshtaten
> .... Si për të përfunduar një lidhje me një partner
> Si për të bërë flokët tuaj për martesë
> Çfarë duhet të bëni për të kënaqur njerëzit, dhe ata të fitojnë?
> Dasma Hairstyles 2012
Gjuhë
Artikuj

Tiranë, ShqipëriView Larger Map